Kształcimy studentów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i specjalistycznej wiedzy praktycznej. W realizacji tych celów pomagają nam środki finansowe, przekazywane przez Samorząd Województwa Podkarpackiego.
W piątek - 8 lipca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego podpisano umowę o przyznanie dotacji celowej na zakupy inwestycyjne z budżetu Województwa Podkarpackiego w 2022 roku. Dotacja przyznana została 11 podkarpackim uczelniom na zakupy związane z tworzeniem nowych kierunków studiów oraz doposażeniem bazy naukowej i dydaktycznej.
Dotychczasowa kwota wsparcia uczelni wyższych przez Zarząd Województwa wynosząca około miliona złotych, została w 2022 roku zwiększona do 1,7 mln. Wysokość przyznanej dotacji uzależniona była od pozycji na liście rankingowej, wynikającej z liczby punktów uzyskanych na etapie oceny merytorycznej. Państwowa Uczelnia Zawodowa w Tarnobrzegu uplasowała się na trzecim miejscu, po Politechnice Rzeszowskiej i Uniwersytecie Rzeszowskim. Naszą Uczelnię reprezentowała Rektor dr hab. Anna Szylar, prof. ucz. Umowę w imieniu Zarządu Województwa podpisali Marszałek Władysław Ortyl oraz Wicemarszałek Piotr Pilch.
- Dla nas kształcenie, edukacja na poziomie wyższym są niezmiernie ważne z punktu widzenia rozwoju społecznego i gospodarczego naszego województwa. Dlatego kwotę wsparcia, która oscylowała w granicach miliona złotych zwiększyliśmy do 1,7 mln. Między innymi po to, aby to wsparcie finansowe, jak najlepiej służyło studentom i powstawaniu nowych kierunków – powiedział podczas spotkania marszałek Władysław Ortyl.
- Cieszymy się z pozyskanej dotacji i dziękujemy samorządowi województwa podkarpackiego za wsparcie naszych działań. Otrzymane środki finansowe przeznaczymy na zakup wyposażenia pracowni dla kierunków: Ratownictwo Medyczne, Bezpieczeństwo Wewnętrzne i Psychologia - kluczowych w kontekście rozwoju rynku pracy w naszym województwie - mówi Rektor Uczelni dr hab. Anna Szylar, prof. ucz.
Szczególnym wyróżnieniem była dla nas możliwość zaprezentowania funkcjonowania Uczelni w kontekście jej rozwoju oraz kształcenia kadr na potrzeby całego regionu, a w szczególności innowacyjnej koncepcji kształcenia studentów na kierunku psychologia o profilu praktycznym, omówiona przez dr Monikę Piątek - Prorektora ds. Kształcenia.