Godło Polski, szare na białym tle
Logo Tłumacz Migam
"Jestem świadomy - jestem bezpieczny" to wspólna akcja naszej Uczelni i Podkarpackiego Oddziału Wodnego Pogotowia Ratunkowego w której wspierają nas:
- Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu,
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu,
- Poligonowy Ośrodek Szkoleniowy w Nowej Dębie.
Akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i potrwa od 3 do 15 stycznia. W programie między innymi: profilaktyczne rozmowy o bezpieczeństwie, promowanie właściwych zachowań, ćwiczenia praktyczne i jak zawsze wesoła i przyjazna atmosfera. Zapraszamy!

grafika przedstawia plakat dotyczący akcji


W dniach 3-15 stycznia odbywają się spotkania z dziećmi i młodzieżą dotyczące akcji "Jestem świadomy - jestem bezpieczny", mające na celu profilaktykę zachowań związanych z bezpieczeństwem, promowanie właściwych zachowań oraz ćwiczeń praktycznych na zbliżające się ferie zimowe.

Spotkania odbywają się w wesołej i sympatycznej atmosferze dzięki wspaniałym prelegentom którzy jednocześnie wspierają Nas w takich akcjach społecznych.

 

Zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć z jednego ze spotkań w którym uczesniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej NR 3 im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu.


Ostatniego dnia spotkania w ramach akcji "Jestem świadomy - jestem bezpieczny", organizowanego przez Państwową Uczelnię Zawodową oraz Podkarpacki Oddział Wodnego Pogotowia Ratunkowego, na auli Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu zagościli uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych im. Małego Księcia oraz z Zespołu Szkół nr 2 w Tarnobrzegu.

Spotkania miały na celu promowanie zachowań związanych z bezpieczeństwem podczas ferii zimowych i nie tylko. Pierwszą część związaną z ratownictwem prowadził kierownik Drużyny Podkarpackiej Wodnego Pogotowia Ratunkowego, Waldemar Rams. Zobrazował różne niebezpieczeństwa, które miały miejsce podczas jego służby ratowniczej.

Aspirant sztabowy Jacek Trzeciak opowiadał jakich informacji należy udzielić dzwoniąc pod numery alarmowe.

Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu Wojciech Zioło opowiadał jak zachować się podczas małych pożarów, które mogą się zdarzyć w naszych domach, a także jak nie należy korzystać z ładowarek do telefonów.

Piotr Zöllner reprezentujący Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba, opowiadał jak postępować podczas znalezienia niewybuchów.

Spotkanie przebiegło aktywnie, najmłodsi z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu i chętnie odpowiadali na wszystkie pytania. Nie obyło się też bez nagród dla uczestników spotkania.

Spotkanie objęte było patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Dariusza Bożka, który na koniec spotkania wygłosił kilka zdań na temat bezpieczeństwa i podziękował uczestnikom wręczając gadżety związane z akcją "Jestem świadomy – jestem  bezpieczny".

Państwowa Uczelnia Zawodowa
im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu

ul. Henryka Sienkiewicza 50, 39-400 Tarnobrzeg

tel. 15 822 90 15
lub 15 822 90 23
fax. 15 823 57 88

Drodzy Użytkownicy,

Ze względu na wejście w życie w dniu 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej zwane jako „RODO"), kierując się potrzebą jak najlepszej ochrony Państwa praw wynikających z nowych przepisów, informujemy, iż wprowadziliśmy nową Politykę prywatności, regulującą zasady przetwarzania danych osobowych po dniu 25 maja 2018 roku.
Wprowadzone zmiany mają na celu przede wszystkim podniesienie standardów obsługi oraz bezpieczeństwa przetwarzania Państwa danych osobowych. W nowej wersji Polityki prywatności uszczegółowiliśmy w związku z tym zasady przetwarzania powierzanych nam danych osobowych, dostosowując w ten sposób dotychczasowe rozwiązania do wymogów RODO.
Pełna treść nowej Polityki prywatności dostępna jest tutaj
Nowe dokumenty i procedury obowiązywać będą od dnia 25 maja 2018 roku.
Niezależnie od powyższego, celem realizacji obowiązku informacyjnego wynikającego z art. 13 RODO, przekazujemy Państwu informację nt. podstaw przetwarzania Państwa danych osobowych, tego kto jest administratorem Państwa danych, w jakich celach są one przetwarzane. Treść klauzuli informacyjnej jest dostępna tutaj
W razie pytań zachęcamy do kontaktu.